Разложите на множители

а) 3 х (в квадрате) - 30 х+75

б) 3 а (в квадрате) - 3b (в квадрате) - а + b

+2
Ответы (1)
  1. 26 февраля, 13:47
    0
    3 (x^2-10x+25)

    (3a-3b) - (a+b) = 3 (a-b) - (a-b) = (a-b) (3-1)