Разложите на множители:

2 х * (а-b) + a * (a-b)

+5
Ответы (1)
  1. 20 августа, 08:55
    0
    2 х * (а-b) + a * (a-b) = 2ax-2xb+a^2-ab = (2ax+a^2) - (2xb+ab) = a (2x+a) - b (2x+a) = (a-b) (2x+a)