Решите уравнение:

(4y-3) ^3-y (8y-9^2) = 0

+1
Ответы (1)
  1. 27 мая, 00:44
    0
    (4y-3) ³-y (8y-9) ² = 0

    64 у ³-144 у²+108 у-27-у (64 у²-144 у+81) = 0

    64 у³-144 у²+108 у-27-64 у³+144 у²-81 у=0

    27 у-27=0

    27 у=27

    у=1