Разложите на множители:

а) 25x-x^3=

б) 2x^2-20x+50=

+4
Ответы (1)
  1. 22 января, 20:25
    +2
    а) 25x-x^3=x (25-x²) = x (5-x) (5+x)

    б) 2x^2-20x+50 = 2 (x²-10x+25) = 2 (x-5) ²