Разложите на множители

7x^2-28

3a^2-3x^2y^2

+5
Ответы (2)
  1. 6 марта, 21:02
    0
    7 (х²-4) = 7 (х-2) (х+2)

    3 (а²-х²у²) = 3 (а+ху) (а-ху)
  2. 6 марта, 22:47
    0
    7 х^2-28=7 (х^2-4) = 7 (х-2) (х+2)

    3 а^2-3 х^2 у^2=3 (а^2-х^2 у^2) = 3 (а-ху) (а+ху)