Разложите на множители: 2a (x+y) + x+y, 3m (x+y) - x-y, 2a (x-y) - x+y.

+4
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 04:41
    0
    2a (x+y) + x+y = (2 а+1) (х+у)

    3m (x+y) - x-y=3m (x+y) - (x+y) = (3m-1) (x+y)

    2a (x-y) - x+y = 2a (x-y) - (x-y) = (2a-1) (x-y)