Разложите на множители: 3 а-3 с+ха-хс

+2
Ответы (2)
  1. 26 декабря, 11:35
    0
    3 (а-с) + х (а-с)

    (3+х) (а-с)
  2. 26 декабря, 13:09
    0
    3 а - 3 с + ха - хс = (3 а - 3 с) + (ха - хс) = 3 (а - с) + х (а - с) = (а - с) (3 + х)

    Darknight (Sunny Storm)