1. Разложите на множители: 15a^3-3a^2b

2. Решите уравнение: (x-4) ^2=x (x+2)

+4
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 12:07
    0
    1. 15 а^3-3a^2b=3a^3 (5-a^ (b-1))

    2. (x-4) ^2=x (x+2)

    x^2-2*4x+16=x^2+2x

    2x+8x=16

    10x=16

    x=16/10=1.6