Разложить на множетили

x³-9x

-5a²-10ab-5b²

+2
Ответы (1)
  1. 29 ноября, 00:29
    0
    X³-9x=x (x²-9) = x (x-3) (x+3)

    -5a²-10ab-5b²=-5 (a ²+2ab+b²) = - 5 (a+b) ²