Разложите на множители:

1) х^3 - 9 х

2) - 5 а^2 - 10ab - 5 b^2

+2
Ответы (1)
  1. 28 мая, 16:24
    0
    1) х (x^2-9) = x (x-3) (x+3)

    2) - 5 (a^2+2ab+b^2) = - 5 (a+b) ^2