Разложите на множители:

а) x^2+3x^4

б) 3a^2-27

в) 2x+4+x^2+2x

+2
Ответы (1)
  1. 5 февраля, 13:30
    0
    А) х^2 (1+3 х^2)

    б) 3 (а^2-9) = 3 (а-3) (а+3)

    в) 2 (х+2) + х (х+2) = (х+2) (2+х)