Решите уравнение: 14 (2y-3) - 5 (y+4) = 2 (3y+5) + 5y

+1
Ответы (2)
  1. 1 декабря, 20:16
    +1
    14 (2 у-3) - 5 (у+4) = 2 (3 у+5) + 5 у

    28 у-42-5 у-20=6 у+10+5 у

    28 у-5 у-6 у-5 у=10+42+20

    12 у=72

    у=72/12

    у=6

    Ответ: 6
  2. 1 декабря, 21:35
    +1
    14 (2y-3) - 5 (y+4) = 2 (3y+5) + 5y

    28y-42-5y-20=6y+10+5y

    28y-5y-6y-5y=10+42+20

    12y=72

    y=72/12

    y=6