Разложите на множители выражение (b - 4) в квадрате - (a + 3) в квадрате

+4
Ответы (2)
  1. 17 ноября, 07:44
    0
    Пишу сразу решение

    b²-8b+16 - (a²+16a+9) = b²-8b+16-a²-6a-9=b²-a²-8b-6a+7
  2. 17 ноября, 08:00
    0
    A) (а+3) ²=a²+6a+9

    б) (b-4) ²=b²-8b+16