Преобразуйте в многочлен

4 (m-n) в квадрате - 3 (mв квадрате - n в квадрате) + 4 (m+n) в квадрате

+1
Ответы (1)
  1. 10 января, 10:47
    0
    4 (m-n) ^2 - 3 (mb^2 - n^2) + 4 (m+n) ^2=

    4 (m^2 - 2mn + n^2) - 3mb^2 + 6 n^2 + 4 (m^2 + 2 mn + n^2) =

    =4m^2 - 8mn + 4n^2 - 3mb^2 - 6n^2 + 4m^2 + 8mn + 4n^2=

    =8 m^2 - 3mb^2 + 2n^2