Разложите на множители:

ac2-ad-bc2+cd+bd-c3

+3
Ответы (1)
  1. 31 декабря, 22:00
    0
    ac2-ad-bc2+cd+bd-c3 = (ac^2-bc^2) - (ad-bd) + cd-c^3=c^2 (a-b) - d (a-b) - c (c^2-d) =

    = (a-b) * (c^2-d) - c (c^2-d) = (c^2-d) (a-b-c)