Разложите на множители:

х^4+3 х+2

+1
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 11:04
    0
    Х^4+3 х+2=х^4+2 х+х+2 = (х^4+х) + (2 х+2) = х (х^3+1) + 2 (х+1) = х (х+1) (х^2-х+1) + 2 (х+1) = (х+2) (х+1) (х^2-х+1)