Разложите на множители:

16 х² - 24 ху + 9 у² - 4 х + 3 у =

4 с² - 20 ас + 25 а² + 5 а - 2 с =

+2
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 14:14
    0
    (16 х² - 24 ху + 9 у²) - 4 х + 3 у = (4 х-3 у) ² - (4 х-3 у) = (4 х-3 у) (4 х-3 у-1).

    (4 с² - 20 ас + 25 а²) + 5 а - 2 с = (2 с-5 а) ² - (2 с-5 а) = (2 с-5 а) (2 с-5 а-1).