Cos2x-sin^2 (п/2-x) = - 0 25

+3
Ответы (1)
  1. 26 августа, 21:55
    0
    Решение

    cos2x - sin∧2x = - 0,25

    1 - 2sin∧2x - sin∧2x = - 1/4

    -3sin∧2x = - 5/4

    sin2x = - 5/12

    2x = (-1) ∧ (n+1) arcsin (5/12) + πn, n∈Z

    x = (1/2) * (-1) ∧ (n+1) arcsin (5/12) + πn, n∈Z