Решите уравнение

а) (y-1) ^2+2y=3 (y+1/3)

+3
Ответы (1)
  1. 22 июня, 08:35
    0
    (у-1) ²+2 у=3 (у+1/3)

    у²-2 у+1+2 у=3 у+1

    у²-2 у+1+2 у-3 у-1=0

    у²-3 у=0

    у (у-3) = 0

    у=0

    у-3=0

    у=3

    Ответ: 0; 3