X^3 минус 8x^2 плюс 8x минус 1=

+1
Ответы (1)
  1. 2 августа, 08:27
    0
    Х (х^2-8x+8-1)

    х=0 или x^2+8x+7=0

    D = (-8) ^2-4*1*7

    D=64-28=36

    x1 = (8 + корень из 36) / 2*1 = (8+6) / 2*1=14/2=7

    x2 = (8-корень из 36) / 2*1 = (8-6) / 2*1=2/2=1

    ответ: х=0; 1; 7.