Разложите на множители:

a) 30a^2+11ab

б) 17m^5-5m^2

в) 12x^2y-18x^3y^3+6x^2y

+3
Ответы (1)
  1. 30 ноября, 05:32
    0
    А) 30a^2+11ab=a (30a+11b)

    б) 17m^5-5m^2=m^2 (17m^3-5)

    в) 12x^2y-18x^3y^3+6x^2y=6x^2y (2-3xy^2)