Разложите на множители:

А) 2a+a^2-b^2-2b

B) x^2+6x-y^2-2y+8

+3
Ответы (1)
  1. 30 сентября, 02:56
    0
    2 (а-b) + (a-b) (a+b) = (a-b) (2+a+b)

    (x+3) ² - (y-1) ² = (x+3-y+1) (x+3+y-1) = (x-y+4) (x+y+2)