Разложите на множители:

9a^5 - 9a^4 - 4a + 4

+1
Ответы (1)
  1. 25 мая, 09:34
    0
    9 а⁴ (а-1) - 4 (а-1) = (а-1) (9 а⁴-1) = (а-1) ((3 а) ² - 1²) = (а-1) (3 а-1) (3 а+1)