Докажите тождество

1) х (у-а) + а (х+у) = у (х+а)

2) х (у-2) + 2 (х+у) = у (х+2)

+5
Ответы (1)
  1. 4 августа, 13:07
    0
    Ху-ха+ха+уа=ху+ау

    ху+уа=ху+уа

    .

    ху-2 х+2 х+2 у=ху+2 у

    ху+2 у=ху+2 у