Решите систему уравнений х+1/у=5/2 у+1/х=5/2

+4
Ответы (1)
  1. 21 декабря, 06:30
    0
    Х = (5/2-1/у) = (5 у-2) / 2 у

    у+2 у / (5 у-2) = 5/2; 2 у+4 у / (5 у-2) = 10

    10 у2 - 50 у = - 20; у=15

    х = 43/30