8-х=35 17+х=46 решите.

+5
Ответы (2)
  1. 20 ноября, 14:22
    0
    8-x=35 17+x=46

    -x=27 x=29

    x = - 27
  2. 20 ноября, 15:39
    0
    8-х=35

    -х=35-8

    -х=-27

    17+х=46

    х=46-17

    х=29