Раскройте скобки: 10 у - (12 у - (у-6))

+1
Ответы (2)
  1. 20 мая, 07:50
    0
    10 у - (12 у-у+6) = 10 у-12 у+у-6 = - у+6
  2. 20 мая, 09:08
    0
    10 у - (12 у - (у-6) = 10 у - (12 у-у+6) = 10 у-12 у+у-6=-у-6