Задача: Скорасцьматорнай лодки па цячэнни раки 27 км/г, а супраць цёчэння - - 19 км/г. Знайдице 1) скорасць цячэння раки 2) скорасць маторнай лодки па возеры.

+1
Ответы (1)
  1. 29 сентября, 13:43
    0
    1. 27-19=8 км/ч - разница в скорости по течению и против течения

    2. 8/2 = 4 км/ч - скорость течения

    3. Скорость катера - 27-4=23 или 19+4=23 км/ч