З двух гарадоу адначасова насустрач адин аднаму выйшли два грузавыя цягники. скорасць першага цягника 46 км/г, скорасць другога-49 км/г. цягники сустрэлися праз 6 г. знайдзи адлегласць памиж гарадами.

+5
Ответы (1)
  1. 20 сентября, 12:29
    0
    46+49=95 (км) - проехали за 1 час

    95*6=570 (км) - расстояние между городами

    2 способ

    46*6=276 (км) - проехал первый поезд

    49*6=294 (км) - проехал второй поезд

    276+294=570 (км) - расстояние между городами