З двух пунктау, адлегласць памиж якими 48 км, выйшли адначасова насустрач адзин аднаму два турысты. Першы ишоу са скорасцью 5 км / г, а другие - са скорасцю 3 км/г. Якую адлегласць да сустрэчы прайшоу кожны турыст?

+2
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 17:50
    0
    3+5=8 км/ч

    t=S/V=48/8=6 ч

    S1=5 км/ч*6 ч=30 км-прошел первый турист

    S2=

    S1=3 км/ч*6 ч=18 км-прошел второй турист