З двух пунктау, адлегласць памиж якими 48 км, выйшли адначасова два турысты. першы ишоу са скорасцю 5 км/г, а други - са скорасцю 3 км/г. якую адлегласць да сустрэчы прайшоу турыст?

+4
Ответы (1)
  1. 15 марта, 00:48
    0
    1) 5+3=8 (км/ч) - скорость сближения

    2) 48:8=6 (ч) - шли туристы

    3) 6*5=30 (км) - прошёл первый турист

    4) 6*3=18 (км) - прошёл второй турист