З двух гарадоу, адлегласць памиж якими 1278 км, адначасова насустрач адин аднаму выйшли два цягники. Адин прайшоу 552 км, а други - на 90 км менш. Якая адлегласць засталася памиж цягниками?

+1
Ответы (1)
  1. 26 июля, 00:14
    0
    1) 552 - 90 = 462 (м) - прошёл второй

    2) 552 + 462 = 1014 (м) прошли оба

    3) 1278 - 1014 = 164 (м) - осталось между ними