Апоудни ад прыстани адплыу цеплаход. Праз 3 г ад той самай прыстани услед за цеплаходам адплыу катэр. А якой гадзине катэр дагониць цеплаход, кали яго скорасць роуная 55 км/г, а скорасць цеплахода-25 км/,? На якой адлегласци ад прыстани будуць яны у гэты момант?

+1
Ответы (1)
  1. 5 июля, 23:29
    0
    25*3=75 (км) - проплыл теплоход за 3 часа

    55-25=30 (км/ч) - скорость сближения

    75:30=2,5 час=2 ч30 мин - катер после отплытия догонит теплоход через 2 ч30 мин

    12 час+3 час+2 ч30 мин=17 ч30 мин - время встречи

    55*2,5=137,5 (км) - от пристани будет встреча