Веласепедист и конник выехали са спартыунай базы у лагер адпачынку розными дарогами. конник выбрау дарогу, якая карацей на 9 км, яго скорасць на 3 км/г меншая за скорасць веласипедиста. веласипедист затрациу 3 г, каб з хуткасцю 18 км/г пераадолець шлях ад спартыунай базы да лагера адпачынку. хто з их раней прыбыу у лагер адпачынку?

+5
Ответы (1)
  1. 10 августа, 11:34
    0
    1) Велосипедист проехал до лагеря отдыха: 18*3=54 (км).

    2) Конник проехал до лагеря отдыха: 54-9=45 (км).

    3) Конник ехал до лагеря отдыха: 45 / (18-3) = 45/15=3 (час). ⇒

    Ответ: велосипедист и конник приехали в лагерь отдыха одновременно.