Скорасць пасажырскага цягника у 2 разы меншая, чым скорасць скорага цягника. Вядома, што пасажырски цягник за 3 г прайшоу 180 км. Кольки киламетрау пройдзе скоры цягник за 5 г?

+4
Ответы (1)
  1. 23 сентября, 23:22
    0
    1) 180/3=60 (км/г)

    2) 60*2=120 (км/г)

    3) 120*5=600 (км)