У садзе собрали 76 кг вишань, яблыкау - у 7 разок больш, чым вишань, а груш - на 180 кг менш, чым яблыкау. Груш собрали у 3 разы менш, чым слиу. Кольки килаграмау слиу собрали у садзе?

+5
Ответы (1)
  1. 12 июня, 00:34
    0
    1) 76*7=532 (кг) - яблок.

    2) 532-180=352 (кг) - груш.

    3) 352*3=1056 (кг) - слив.

    Ответ: 1056 кг слив.