З аднаго участка сабрали 250 кг гароднины, гэта у 2 разы менш, чым з другога. З трэцяга участка сабрали гароднины стольки, кольки з першага и другога участкау разам. Кольки килаграмау гароднины сабрали з трэцяга участка?

+4
Ответы (1)
  1. 11 октября, 16:36
    0
    Я напишу на русском.

    250*2=500 (кг) - с другого

    250+500=750 (кг) - с третьего

    Ответ: 750 кг