Реши уровнение:

5/6y - 3/4y + 1 = 2/3y - 1/6

+4
Ответы (2)
  1. 10 февраля, 15:02
    0
    5/6 у-3/4 у+1-2/3 у+1/6=0

    20 у-18 у-16 у+28 = 0

    -14 у+28=0

    -14 у=-28

    у=2
  2. 10 февраля, 17:18
    0
    5/6y - 3/4y + 1 = 2/3y - 1/6

    5/6 у-3/4 у-2/3 у=-1/6-1

    -7/12 у=-1 1/6

    у=-7/6: (-7/12)

    у=-7/6 * (-12/7)

    у=2