1 2/3 * 30

12 * 1 1/2

3 3/4 * 5 1/3

2 1/7 * 4 2/3

3 1/3 : 5/18

21/2 : 1 1/2

1 3/8 : 1/8

+5
Ответы (1)
  1. 9 февраля, 19:57
    0
    1 2/3 * 30 = 5/3 * 30/1 = 150/3 = 50

    12 * 3/2 = 36/2 = 18

    15/4 * 16/3 = 240/12 = 20

    15/7 * 14/3 = 210/21 = 10

    10/3 : 5/18 = 10/3 * 18/5 = 180/15 = 12

    21/2 : 3/2 = 21/2 * 2/3 = 21/3 = 7

    11/3 : 1/8 = 11/3 * 8/1 = 88/3 = 29 1/3