Sin (15+x) + cos (45+x) + 0,5=0

+1
Ответы (1)
  1. 7 марта, 01:32
    0
    sin (15+x) + cos (45+x) + 1/2=0

    sin (15+x) + sin (45-x) + 1/2=0

    2*sin (30) * cos (x-15) = - 0,5

    0,5*2*cos (x-15) = - 0,5

    cos (x-15) = 0

    x=π/2+15