198 698 + (150 036 - 74 946) : 30*400=

+1
Ответы (2)
  1. 2 июля, 12:51
    0
    198 698 + (150 036 - 74 946) : 30 * 400 = 1 199 898

    1) 150 036 - 74 946 = 75 090

    2) 75 090 : 30 = 2 503

    3) 2 503 * 400 = 1 001 200

    4) 198 698 + 1 001 200 = 1 199 898
  2. 2 июля, 13:43
    0
    198 698 + (150 036-74 946) : 30*400=1 199 898

    1) 150 036-74 946=75 090

    2) 75 090:30=2 503

    3) 2 503*400=1 001 200

    4) 198 698+1 001 200=1 199 898