Упростите выражение:

4/7 у+5/21y-2/3y

+1
Ответы (2)
  1. 29 мая, 10:50
    0
    4/7 у+5/21 у-2/3 у=12/21 у+5/21 у-14/21 у=3/21 у=1/7 у
  2. 29 мая, 11:08
    0
    12/21y+5/21y-14/21y=3/21y=1/7y