Вычислить:

(3,6*0,2-5 1/15:2 2/3) : (-1,6)

+4
Ответы (1)
  1. 20 июля, 21:22
    0
    (3,6*0,2-5 1/15:2 2/3) : (-1,6) = 0,7375

    1. 3,6*0,2=0,72

    2. 5 1/15:2 2/3=76/15*3/8=19/10=1,9

    3. 0,72-1,9=-1,18

    4.-1,18: (-1,6) = 0,7375