Решите уравнение

52-у=6 (2-у) + 10 у

6 (8 а+3) - 5 а=10 а-5

+1
Ответы (1)
  1. 16 октября, 13:07
    0
    52-у=6 (2-у) + 10 у

    52-у=12-6 у+10 у

    40=5 у

    у=8

    6 (8 а+3) - 5 а=10 а-5

    48 а+18-5 а=10 а-5

    33 а=-23

    а=-23/33