3 (х+2 у) - у=27

4 (х+у) - 3 х=23

+1
Ответы (1)
  1. 3 января, 17:53
    0
    3 (х+2 у) - у=27

    4 (х+у) - 3 х=23

    3 х+6 у-у=27

    4 х+4 у-3 х=23

    3 х+5 у=27

    х+4 у=23

    3 (23-4 у) + 5 у=27

    х+4 у=23

    69-12 у+5 у=27

    х+4 у=23

    69-7 у=27

    х+4 у=23

    -7 у=27-69

    х+4 у=23

    -7 у=-42

    х+4 у=23

    у=6

    х+4 у=23

    х+4*6=23

    х+24=23

    х=23-24

    х=-1