Сложите дроби а) 1/2 + 1/3 б) 1/2 + 1/5 в) 1/3 + 1/4 г) 1/4 + 1/5 д) 1/3 + 1/6 е) 1/4 + 1/8

+1
Ответы (1)
  1. 29 августа, 00:06
    0
    А) 1/2+1/3=3/6+2/6=5/6 б) 1/2+1/5=5/10+2/10=7/10 в) 1/3+1/4=4/12+3/12=7/12 г) 1/4+1/5=5/20+4/20=9/20 д) 1/3+1/6=6/18+3/18=9/18=1/2 е) 1/4+1/8=2/8+1/8=3/8