17 1/3-2 * (3 5/8 + 4 5/8) + (8 1/2 - 4 3/8) * 4=

+1
Ответы (1)
  1. 26 сентября, 20:05
    0
    17 1/3-2 * (3 5/8 + 4 5/8) + (8 1/2 - 4 3/8) * 4=

    2 * (3 5/8 + 4 5/8) = 2 * 7 10/8=2 * 8 2/8=2 * 8 1/4=16 1/2

    (8 1/2 - 4 3/8) * 4 = (8 4/8 - 4 3/8) * 2=4 1/8 * 2=8 1/4

    17 1/3-16 1/2+8 1/4 = 9 + (1/3-1/2+1/4) = 9 1/12

    1/3-1/2+1/4 = 4/12-6/12+3/12=1/12