Помогите решить

а) 8-3x=7+3x

б) 5+16y=3+14y

в) 7-2x=3x-3

г) 3• (2y+1) - 5• (12y-7)

д) 1,3• (y-0,6) - 0,12• (y+20)

е) 3• (1•2x) = 2• (2x-9)

ж) 17• (2y+1) = 16• (2y-5)

+4
Ответы (2)
  1. 31 января, 02:21
    0
    А) 6 х=1

    х=1/6

    б) 2 у = - 2

    у = - 1

    в) - 5 х=-10

    х=2

    г) 6 у+3-60 у+35=-54 у+38

    д) 1,3 у-0,78-0,12 у-2,4=1,18 у-3,18

    е) 6 х=4 х-18

    2 х=-18

    х=-9

    ж) 34 у+17=32 у-80

    2 у=-97

    у=-48,5
  2. 31 января, 03:59
    0
    А) 8-3x=7+3x

    -3 х-3 х=7-8

    -6 х=-1

    х=-1: (-6)

    х=1/6

    б) 5+16y=3+14y

    16 у-14 у=3-5

    2 у=-2

    у=-2:2

    у=-1

    в) 7-2x=3x-3

    -2 х-3 х=-3-7

    -5 х=-10

    х=-10: (-5)

    х=2

    г) 3• (2y+1) - 5• (12y-7)

    6 у+3-60 у+35

    6 у-60 у=-35-3

    -54 у=-38

    у=-38: (-54)

    у=19/27

    д) 1,3• (y-0,6) - 0,12• (y+20)

    1.3 у-0.78-0.12 у-2.4

    1.3 у-0.12 у=2.4+0.78

    1.18 у=3.18

    у=3.18:1.18

    у=159/59

    у=2 41/59

    е) 3• (1•2x) = 2• (2x-9)

    6 х=4 х-18

    6 х-4 х=18

    2 х=18

    х=18:2

    х=9

    ж) 17• (2y+1) = 16• (2y-5)

    34 у+17=32 у-80

    34 у-32 у=-80-17

    2 у=-97

    у=-97:2

    у=-48 1/2