Упростите выражение 5/7y+1/4y+3/14y+14y 3/4

+2
Ответы (1)
  1. 8 апреля, 05:26
    0
    5/7 у + 1/4 у+3/14 у+14 у 3/4 = 20/28 у+7/28 у+6/28 у+14 у 3/4 = 33/28 у+14 у3/4=1 5/28 у+14 у 3/4.