Как решить?

1) 5y+7 (3-y) = 3 (5-2y) - 6

2) 7y-4 (3y+5) = 2-3 (4y-9)

+5
Ответы (2)
  1. 28 июня, 03:07
    0
    1) 5 у+21-7 у=15-6 у-6

    4 у=-12

    у=-3

    2) 7 у-12 у-20=2-12 у+27

    7 у=49

    у=7
  2. 28 июня, 04:24
    0
    5y+7 (3-y) = 3 (5-2y) - 6

    5y+21-7y=15-6y-6

    5y+6y-7y=-21+15-6

    4y=-12

    y=-3